جالب ترین و جذابترین مطالب از سراسر جهان- تجاوز وحشیانه به یک دختر 18 ساله ایرانی

تاریخ: چهارشنبه 20 مرداد 1389 ساعت: 19:29 بازدید: 9737 نویسنده: حبیب الله

روزنامه ي" 8 صبح"چاپ هرات در گزارشي مدعي شد تجاوز به دختر ايراني كه اخيرا فيلم آن منتشر شده توسط ايرانيان صورت گرفته و كار مردان مهاجر افغاني نبوده است.
اين روزنامه نوشت: از اوسط هفته ي گذشته فيلم نود ثانيه اي تجاوز شش مرد به يك دختر ايراني در منطقه ي قرچك – ورامين در مناطق نزديك به شهر تهران مركز كشور ايران منتشر شده كه موجب خشم مردم اين منطقه و ضرب و شتم چندين افغان شده است.

گفته مي شود در اين فيلم دختر 18 ساله ي ايراني با چشمان اشك آلود از مردان تقاضا مي‌كند تا از تجاوز به او خودداري كنند.
پس از پخش اين فيلم بلافاصله شايعاتي در ايران پخش شد كه تجاوزگران افغان‌هاي مهاجر در ايران بوده اند.
خبرگزاري هاي ايراني گزارش دادند:" طي روزهاي گذشته درپي انتشار فيلم اين جنايت و خبر آن در ورامين و بخش‌هاي از آن ، برخي شهروندان تهراني اقدام به ضرب و شتم اتباع افغان در اين مناطق كردند ."

برخي از خبرگزاري هاي ايراني از بروز ناآرامي‌ها در منطقه ي ورامين در تهران خبر داده و گفته‌اند: "كه بسياري از افغان‌ها از سوي مردم لت و كوب شده اند." اما مسوولين منطقه ي قرچك – ورامين تهران دست داشتن مهاجرين افغان در اين جنايت را بكلي رد كرده اند.

مسوولين سفارت افغانستان در ايران نيز اين جريان را يك دروغ محض عنوان كردند.
سيد عبدالغفار مودودي مسوول بخش قنسلي سفارت افغانستان در ايران به خبرنگار 8 صبح در هرات گفته است:" كه اين يك اتهام است " و او را يك دروغ محض عنوان كرد.
روزنامه ي ايراني "ابتكار" در شماره 1049 خود روز شنبه به نقل از عين الله تاجيك فرمانده منطقه‌ي قرچك در اين باره نوشت: "انتشار خبر مربوط به تجاوز چند تبعه افغان به يك دختر ايراني در شهر قرچك كه در روزهاي اخير فيلم آن از طريق تلفن‌هاي همراه بين شهروندان وراميني بلوتوت شده است ، صحت ندارد." مسوولين منطقه گفته اند:"با دريافت اين خبر، كمسيوني در منطقه با مشاركت نيروي پوليس و دستگاه قضايي تشكيل و علل انتشار اين شايعه بررسي شده است و بررسي ها نشان داده است كه اين واقعه در مناطق مربوط به خراسان شمالي در شرق ايران منتشر شده و عاملين آن نيز دستگير شدند." در حاليكه مسوولين حكومتي در ايران خبر دست داشتن مهاجرين افغان در اين جنايت را بكلي رد مي كنند برخي از روزنامه هاي ايراني با پخش گزارشاتي آن را به افغانها نسبت داده و از آن به عنوان ترفندي براي برانگيختاندن احساسات مردم عليه ي افغانها استفاده مي كنند.
روزنامه ي جام جم ايران با نوشتن گزارشي تحت عنوان "ضجه هاي دختر دانش آموز" آن را به مهاجرين نسبت داد.
اين روزنامه در همين شماره ي خود نوشته اي را از فخرالدين جعفرزاده معاون دادستان و سرپرست دادسراي جنايي تهران تحت عنوان "مهاجران بي نام و نشان مترصد ارتكاب جرايم" منتشر كرده است .
در اين نوشته آمده است :"در بررسي ها و تحقيقات انجام شده در دادسراي جنايي طي چند سال گذشته ، شاهد بروز جرايم از سوي مهاجران غيرقانوني هستيم ، جرايمي وهشتناك كه احساسات افراد جامعه را جريحه دار مي كند، اما بايد پذيرفت نبود نظارت بر حضور مهاجران غيرقانوني كه در نوع خود به انسان هاي بي هويت و بي نام و نشان نيز معروف هستند، خود موجب بروز حوادثي خواهد شد كه نمونه آن را در فيلم تعرض 4 جوان مهاجر به يك دختر دانش آموز شاهد هستيم. فيلمي كه اكنون هزاران نسخه از آن در تلفن هاي همراه و در قالب بلوتوث رد و بدل مي شود و هر كسي با مشاهده آن بشدت تحت تاثير قرار مي گيرد. اگر چه بر اين عقيده ام كه بايد موضوع از سوي كارشناسان به صورت ريشه اي تحليل و ارزيابي و راهكارها و آموزش هاي مناسب به مردم ارايه شود، اما نبايد فراموش كرد، بي توجهي به مهاجرت‌هاي غيرقانوني از سوي باندهاي قاچاق انسان كه عمدتا در شرق كشور فعاليت گسترده اي دارند، حتا اگر اين ميهمانان ناخوانده ، جرمي هم مرتكب نشوند، حداقل فرآيند اين مهاجرت هاي بي رويه ، تقابل فرهنگ ها و تحت الشعاع قرار گرفتن ارزش‌ها و عرف جامعه است.
نويسنده ادامه داده است :"در حال حاضر اين باور وجود دارد كه ايجاد امنيت هزينه بسيار سنگيني براي كشور به دنبال دارد و اگر مهاجرت ها در چارچوب خاص خود تعريف نشده و مورد توجه قرار نگيرد و ميهمانان ناخوانده همچنان در گوشه و كنار مخفي بمانند، ديري نخواهد پاييد، كه مشكلات فراواني كه همانند خاكستر زير آتش است ، بار ديگر شعله ور شود و امنيت ما را دچار مشكل كند."
.
با اين حال يك مهاجر وبلاگ نويس افغان مي گويد:" اين فيلم نشان مي‌دهد شش نفر به دختري تجاوز مي‌كنند و مردم اينجا مي‌گويند مردان متجاوز افغان هستند و به دختر ايراني كه اهل قرچك است تعرض نموده اند . به همين علت مردم خشمگين شده و به افغانها حمله مي‌كنند ، زن و مرد ، پير و جوان نمي‌شناسند هرافغان را كه ببينند مورد حمله قرار مي‌دهند و تعدادزيادي را هم با چاقو زده اند ."  ."
و اما اكنون
من نميدانم كه واقعا آن 5 نفر ايراني بودند يا افغاني. اما كار آنان به گونه اي بود كه دل هر آدمي را ميشكست
من ديروز خبر به مجازات رسيدن آن 5 جوان را شنيدم و با ديدن فيلم اعدام آنان در عموم، كمي آرام شدم
و حال اين فيلم را براي شما هم گذاشتم تا شايد كمي آرام شويد
.........
 
 


تجاوز-وحشیانه-به-یک-دختر-18-ساله-ایرانی تجاوز-وحشیانه-به-یک-دختر-18-ساله-ایرانی تجاوز-وحشیانه-به-یک-دختر-18-ساله-ایرانی تجاوز-وحشیانه-به-یک-دختر-18-ساله-ایرانی تجاوز-وحشیانه-به-یک-دختر-18-ساله-ایرانی امتیاز : 2084 دیدگاه(1)

ارسال نظر

نام شما
وب سایت
پست الکترونیک
پیام
درج شکلک
نظر خصوصی
کد امنیتی

نظرات

نویسنده: نگار
عنوان: تجاوز وحشیانه به یک دختر 18 ساله ایرانی
09331649118
0916557134
09186128767
پاسخ:---

صفحات نظرات
1 |